2018 Boys Track and Field Honor Roll

By on April 09, 2019 recordbookresult Print

100-meter Run

Kalon Barnes

Silsbee, TX

10.04

Kesean Carter

Conroe The Woodlands, TX

10.22

Keishawn Everly

Fort Worth Trimble Tech, TX

10.23

Marcellus Moore

Plainfield North, IL

10.31

Asani Hampton

Yucaipa, CA

10.34

Jais Smith

Mansfield Legacy, TX

10.36

Jacolby Shelton

Pearland Dawson, TX

10.38

Javaughn Moore

Wheeler, GA

10.40

Terell Smith

South Gwinnett, GA

10.41

Ryan Martin

Stafford, TX

10.41

 

200-meter Run

Kenneth Bednarek

Rice Lake, WI

20.43

Kalon Barnes

Silsbee, TX

20.55

Eddie Sumler

Cypress Fairbanks, TX

20.68

Keishawn Everly

Fort Worth Trimble Tech, TX

20.71

Ireon Brown

Port Arthur Memorial, TX

20.85

Ashton Callahan

Sweeny, TX

20.94

Jordan Booker

Humble, TX

20.94

Mario Heslop

Franklin, NJ

20.97

Christian Shakir-Ricks

Murrieta Mesa, CA

20.98

Evan Nafe

Round Rock Cedar Ridge, TX

21.02

 

400-meter Run

Justin Long

Parkview, GA

46.14

Lakyron Mays

Dallas Carter, TX

46.59

Mario Heslop

Franklin, NJ

46.73

Kenneth Bednarek

Rice Lake, WI

46.73

Lavone Brown

Alief Taylor, TX

46.75

Matthew Boling

Houston Strake Jesuit, TX

46.76

Ashton Hicks

Carthage, TX

46.82

Nicholas Ramey

Brookwood, GA

46.90

Nathaniel McRae

Conroe Oake Ridge, TX

46.97

Max Glasser

Kentfield Marin Catholic, CA

46.97

 

800-meter Run

Louis Peralta

Passaic, NJ

1:49.6

Jason Gomez

Campbell Westmont, CA

1:50.21

Jett Charvet

Brentwood Heritage, CA

1:50.79

Kieran McDermott

Bel Air, MD

1:50.90

Sam Van Dorpe

Santa Ana Mater Dei, CA

1:51.07

Isaih Claiborne

Northport, NY

1:51.62

Jake Merrell

Turkey Valley, TX

1:51.71

Bobby Poynter

San Ramon California, CA

1:51.85

Nick Miller

Wadsworth, OH

1:51.89

Joshua English

Blue Island Eisenhower, IL

1:51.94

 

1,600-meter Run

Matthew Schadler

Evansville Reitz, IN

4:07.83

Jericho Cleveland

Albuquerque Volcano Vista, NM

4:07.89

Cole Hocker

Indianapolis Cathedral, IN

4:08.04

Cole Johnson

Rockford, MI

4:08.47

Nick Foster

Ann Arbor Pioneer, MI

4:08.64

Drew Maher

Shore Regional, NJ

4:08.80

Liam Anderson

Redwood, CA

4:09.31

Jaden Rosenthal

Hi Tech High, CA

4:09.63

Isaih Claiborne

Northport, NY

4:10.01

Anthony DeKraker

Saline, MI

4:10.35

 

3,200-meter Run

Mason Gatewood

South Huntington St. Anthony's, NY

8:55.00

Matt Payamps

South Huntington St. Anthony's, NY

8:55.06

Matt Strangio

Sacramento Jesuit, CA

8:56.18

Justin Hazell

Los Angeles El Camino Real, CA

8:57.90

Isaih Claiborne

Northport, NY

8:58.33

Devin Hart

Point Pleasant Boro, NJ

8:58.50

Shea Weilbaker

Saratoga, NY

8:59.46

Drew Bosley

Mequon Homestead, WI

8:59.49

Xavier Court

Manhattan Beach Mira Costa, CA

8:59.56

Ian Russ

East Aurora, NY

9:00.97

 

110-meter Hurdles

Robert Teer

Arlington South, TX

13.48

Tre'Bien Gilbert

Converse Judson, TX

13.53

Garrett Gibson

Mont Belvieu Barbers Hill, TX

13.59

Dominick Houston-Shephard

Fort Bend Marshall, TX

13.60

Ayden Owens

Wexford North Allegheny, PA

13.69

Akeem Lindo

East Orange Campus, NJ

13.71

Kenney Broadnax

Cibolo Steele, TX

13.81

Jayden Rodgers

Lewis CenterOlentangy Orange, OH

13.83

Kirk Collins

League City Clear Springs, TX

13.84

Terry Smith

Frisco Independence, TX

13.86

 

300-meter Hurdles

Tre'Bien Gilbert

Converse Judson, TX

36.18

James Smith

Mesa Westwood, AZ

36.58

Caleb Lutalo Roberson

Upland, CA

36.61

Ayden Owens

Wexford North Allegheny, PA

36.68

AJ Bennett

 Klein Collins, TX

37.07

Cale Kassen

Valley View, TX

37.1

Kenneth Bodwin

Stafford, TX

37.12

Evan Matthews

Pickerington Central, OH

37.13

Daevon Anderson

Hilliard Bradley, OH

37.17

Reyte Rash

Riverside King, CA

37.17

 

4x100-meter Relay

Katy Seven Lakes, TX

39.80

Conroe The Woodlands, TX

39.98

Cedar Hill, TX

40.08

Mansfield Legacy, TX

40.17

Converse Judson, TX

40.17

Cypress Ridge, TX

40.29

Fort Bend Marshall, TX

40.35

DeSoto, TX

40.35

Tyler, TX

40.37

Fort Worth Trimble Tech, TX

40.68

 

4x200-meter Relay

Conroe The Woodlands, TX

1:23.25

Katy Seven Lakes, TX

1:23.42

Converse Judson, TX

1:23.58

Mansfield Legacy, TX

1:24.21

DeSoto, TX

1:24.28

Fort Bend Marshall, TX

1:24.29

Cedar Hill, TX

1:24. 32

Alief Taylor, TX

1:24.59

Cypress Ridge, TX

1:24.92

Lancaster, TX

1:25.19

 

4x400-meter Relay

Murrieta Mesa, CA

3:10.86

Klein Collins, TX

3:12.10

Alief Taylor, TX

3:12.26

Concord Clayton Valley, CA

3:12.31

Houston Strake Jesuit, TX

3:12.59

Long Beach Wilson, CA

3:12.88

Converse Judson, TX

3:13.63

Rancho Verde, CA

3:14.37

East Orange Campus, NJ

3:14.50

Aliso Viejo Aliso Niguel, CA

3:14.75

Killeen Harker Heights, TX

3:15.50

 

4x800-meter Relay

Doylestown Central Bucks West, PA

7:42.95

Indianapolis North Central, IN

7:44.07

Orland Park Sandburg, IL

7:45.12

Ann Arbor Pioneer, MI

7:45.64

Northport, NY

7:45.78

Perkasie Pennridge Area, PA

7:46.27

Delsea Regional, NJ

7:46.30

Chesapeake Western Branch, VA

7:46.47

Saline, MI

7:46.95

Ephrata Area, PA

7:47.30

 

High Jump

Nate Patterson

Plymouth, IN

7-4

Sean Lee

Mission Viejo Trabuco, CA

7-2

Michael Hoffer

Tecumseh-Shawnee Heights, KS

7-0.25

Jake Lamberth

Poth, TX

7-0

Will Joyner

Jonesboro Nettleton, AR

7-0

Tyus Wilson

Sterling, KS

7-0

Dylan Kay

Snowflake, AZ

6-11.25

Cale Kassen

Valley View, TX

6-10

Jack Scarborough

San Antonio Johnson, TX

6-10

Austin Ranch

Clinton, IL

6-10

Brandon Ellis

Gurnee Warren, IL

6-10

Maki Mohr

McHenry, IL

6-10

Luke Nichols

Nitro, WV

6-10

Lawrence Mitchell

Indianapolis Pike, IN

6-10

  

 Long Jump

Ty Olejnik

Sussex Hamilton, WI

24-5.75

Cameron Murray

Westlake, GA

24-5

Jeremiah Willis

Cicero-North Syracuse, NY

24-3

Malcolm Clemons

Stockton St. Mary's, CA

24-3

Michael Hoffer

Tecumseh-Shawnee Heights, KS

24-3

Yariel Soto

Centerville, OH

24-2.75

Camron Dontatlan

Aurora West, IL

24-1.75

Shevaughn Allen

Buffalo Kennedy, NY

24-1.75

Charles Hall

Canton McKinley, OH

24-1.25

Joshua McCleary

Olympia Greece, NY

24-1.25

 

Triple Jump

Khaliel Burnett

Delsea Regional, NJ

50-9.25

Travian Blaylock

Humble Atascocita, TX

50-7

Clarence Foote-Talley

Germantown Northwest, MD

50-3.5

Chris Welch

Dickinson, TX

50-3

CJ Stevnson

Temecula Great Oak, CA

49-11.75

Jeremiah Willis

Cicero-North Syracuse, NY

49-9.25

Allam Bushara

Fort Collins, CO

49-9

Jadan Hanson

Uniondale, NY

49-3.25

Jalyn Jackson

Chula Vista Eastlake, CA

49-3

James Carter

Oak Creek, WI

49-2

 

Shot Put

Tyson Jones

Goodyear Desert Edge, AZ

70-6

John Meyer

Lockport, IL

68-8

John Meyer

Lockport, IL

68-8

Otito Ogbonnia

Katy Taylor, TX

66-1

C.J. Licata

Gill St. Bernards, NJ

64-6.75

Justin Jenks

Helena Capital, MT

64-3

Andrew Stone

Fond du Lac, WI

63-10

Jabari Bennett

Washington-Lee, VA

63-7

Brad Warman

Barrington, IL

62-2.75

Patrick Piperi

Conroe the Woodlands, TX

62-10

 

Discus Throw

Jordan Johnson

Quincy, IL

196-9

Tyson Jones

Goodyear Desert Edge, AZ

195-6

Matt Everett

Winfield, KS

195-1

Andrew White

Canton Glen Oak, OH

194-9

Zach Gehm

Harmony Seneca Valley, PA

194-8

Tyler Palic

Marion, KS

191-11

Lee Roi Johnson

Tonganoxie, KS

190-3

Tanner Duffin

Atlanta St. Pius X, GA

189-3

 

Pole Vault

Branson Ellis

Tyler Lee, TX

18-3

Sondre Guttormsen

Davis, CA

17-10

Colton Crum

Frankfort, IN

17-6

Zachery Bradford

Bloomington, IL

17-6

Haze Farmer

Pearcy Lake Hamilton, AR

17-4

Max Manson

Louisville Monarch, CO

17-3

Nathan Stone

Indianapolis Lawrence North, IN

17-0

Trevor Stephenson

East Kentwood, MI

16-9.5

Logan Fraley

Northside Brandeis, TX

16-9

Andrew Ference

Tucson Salpointe Catholic, AZ

16-8

 

Javelin Throw

Nickolas Mirabelli

Rancocas Valley, NJ

227-10

Sam Hankins

Manhattan, KS

220-9

Ehtan Dobbs

Johnstown Richland, PA

217-6

Noah Drudy

Aliquippa Hopewell, PA

215-0

Hunter Krom

Lawrence, KS

204-4

Carlan Naisant

Tempe Marcos de Niza, AZ

204-0

Marc Minichello

Exeter Wyoming Area, PA

198-0

Daniel Jacobs

Elizabeth Forward, PA

195-4

Lonnie Fairchild

Tempe Desert Vista, AZ

193-1